reklama

Verdens ende, czyli Koniec Świata w Norwegii

dodano: 2018-01-31 12:37 | aktualizacja: 2019-10-31 21:20
autor: Andrzej Pietrzak | źródło: podrozezantena.pl

Verdens ende Koniec Świata Norwegia Verdens ende (Koniec Świata) to najbardziej wysunięty na południe punkt widokowy w norweskim mieście Tjøme (w okręgu Vestfold). Można stąd podziwiać panoramę cieśniny Skagerrak z licznymi wysepkami.

Verdens ende Koniec Świata Norwegia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 1932 roku w Tjøme wzniesiono latarnię morską malowniczo wkomponowaną w krajobraz. Każdemu odwiedzającemu Norwegię można polecić zobaczenie Verdens Ende, czyli Końca Świata. Jest to skrawek ziemi w regionie Vestfold. Dojazd możliwy jest z Oslo trasą E18 w kierunku Sandefjord. Zjeżdża się z E18 na szosę nr 36 i jedzie drogą krajową nr 300 w stronę Tønsberg - najstarszego miasta Norwegii. Jest tam dużo ciekawych zabytków. Na wzgórzu znajduje się stara wieża kościelna i ruiny zamku.
 

Aby dotrzeć do Verdens Ende, trzymamy się trasy nr 308, jadąc wśród cudownych krajobrazów norweskiej przyrody. My ruszyliśmy do tego wspaniałego miejsca z Moss. Oczywiście, aby dostać się na drugą stronę fiordu, wykorzystaliśmy prom.
 

Posiadacze norweskich aut wraz z opłaconym chipem dostają się na prom wjazdem z automatycznym poborem opłat. Każdy podróżny może skorzystać z toalet i darmowego internetu. Jest też bar, w którym serwuje się kawę, hot dogi, dania obiadowe, napoje, słodycze, etc. Przeprawa promowa z Moss do Horten trwa zazwyczaj 35 minut. Zjeżdżając na ląd, pamiętajmy, że po drodze na Koniec Świata spotkamy dużo fotoradarów, jak i urządzeń do odcinkowego badania prędkości. Bądźcie ostrożni! Ale skoro już o tym wiemy, to wskakujemy na siodła i w drogę.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


Artykuły
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...