reklama

Majówka na chińskiej wsi w Hunan

dodano: 2017-05-01 10:04
autor: Justyna Sulisz | źródło: www.podrozezantena.pl

China_Baisha_jsulisz_360px.jpg Co można robić w Chinach w majówkę? Najlepiej udać się na chińską wieś, czyli pojechać busem tak daleko, gdzie nie sięga cywilizacja, przynajmniej ta europejska. Polki pojechały na majówkę na wieś w Chinach, żeby posmakować lokalnego jedzenia z regionu Changsha, a także zobaczyć muzeum martyrologii drugiej żony przywódcy Chin Mao Zedonga - Yang KaiHui.

gwiazda_china_podrozezantena_pl_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mapka z miejscowościami Baishaxiang i Kaihuizhen

Wycieczka rozpoczyna się na dworcu autobusowym Donghu Gate w chińskim mieście Changsha w prowincji Hunan. Stamtąd jedzie się busem około 100 km na północ do regionu nazywanego Kai Hui county, by w lokalnym resorcie agroturystycznym w okolicach Baishaxiang [白沙] miło spędzić czas majówki. Wygodny dojazd z Changsha drogą nr G4. Temperatura była całkiem przyjemna jak na majówkę - aż 28°C.
 
To jedziemy na chińską wieś!

Święto Pracy 1.05.2017 (poniedziałek) to dzień wolny i jedno z ważniejszych świąt w Chinach, tak jak w Polsce, ale w 2017 roku w Chinach dni wolne to 29.04 - 2.05. Powszechnie znana w Polsce majówka to również okazja dla Chińczyków na dłuższy odpoczynek, wtedy udają się na kilkudniowe urlopy. Planując wyjazd do Chin, należy spodziewać się wzmożonego ruchu turystycznego w czasie takich świąt/weekendów.
 
Wiosenne kwiaty

Pobyt w resorcie był przyjemny, bo kwitnie mnóstwo kwiatów. Jest niesamowicie kolorowo i barwnie. Kolorowe ryby w mini jeziorkach. Jest też dużo cieplej niż w Polsce.
 
Kolorowe ryby

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


Artykuły
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quad Inverto Premium

Konwerter marki Inverto (Luksemburg) Universal Premium, został stworzony, aby sprostać...

99 zł Więcej...

Wzmacniacz HDMI do max. 40m

Wzmacniacz do kabli HDMI oznaczony jako C 233 D Repeater...

80 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...