reklama

Ko Tao: tajska wyspa - mekka dla nurków [wideo]

dodano: 2017-06-03 17:07 | aktualizacja: 2019-10-16 14:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Ko_Tao_palma_podrozezanatena_360px.jpg Na Koh Tao czy Ko Tao, czyli Wyspę Żółwi trafiłem dwa razy - za każdym razem w innej porze roku - raz w czerwcu, gdy zwykle bywa pora deszczowa - jest bardzo gorąco i wilgotno, oraz w grudniu, gdy przytrafił się sztorm z 4-metrowymi falami, ale potem po 2 dniach było całkiem przyjemnie. Prawda jest taka, że odpoczynek tam jest jak odrobina raju na Ziemi. Anteny kolorowe...

Ko_Tao_antenka_podrozezantena_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mapa Ko Tao

Ta tajska wyspa to prawdziwa mekka dla nurków, zarówno tych nurkujących z butlą, jak i tych z maską. Do tego ma specyficzny klimat, jest dużo młodych ludzi z całego świata i jest troszkę mniej imprezowa niż bliźniacze i większe wyspy Ko Samui (jedyna z lotniskiem, ale komercja „total” - sklepy i bary - za dużo Rosjan i Anglików) i Ko Pha Ngan (miejscami dzika, ale te Full Moon Party i Half Full Moon Party są wszędzie i to jest już lekka przesada!).Ko Tao to taka mała baza nurkowa - malutka wyspa w archipelagu Chumphon w Zatoce Tajlandzkiej o pow. 21 km² (Koh Samui ma pow. 228,7 km², a Koh Pha Ngan - 168 km²). I pomyśleć, że do do 1943 roku wyspa Ko Tao była kompletnie niezamieszkana - odwiedzali ją tylko rybacy. Później przemieszczono tam z wyspy Ko Tarutao więźniów politycznych i od 1943 roku Ko Tao stała się nagle wyspą - więzieniem. Na szczęście tylko do 1944 roku na Ko Tao trzymano więźniów politycznych, których potem przeniesiono na stały ląd do Tajlandii.

Pierwsi pionierzy próbujący zaludnić tę wyspę pojawili się tam w 1947 roku, przypływając z odległej o 72 km wyspy Ko Samui. Pierwsi turyści przybyli na tę dziewiczą wyspę dopiero w 1977 roku, aby sprawdzić możliwości nurkowania - zachwycili się tym, co zobaczyli pod wodą. Dopiero w 1984 roku powstał pierwszy hotel - resort - o nazwie Niyom Bungalows. Od tego czasu wyspę odwiedza wielu turystów - rocznie około 350 tys. turystów ciągle ich tam przybywa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...