reklama

Zirbitzkogel - najwyższy szczyt Alp Seetalskich

dodano: 2019-07-28 19:11 | aktualizacja: 2019-10-16 12:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: podrozezantena.pl

Zirbitzkogel serce Alpy Seetalskie, które odwiedziłam w czerwcu, pozostaną w mojej pamięci jako kraina różanecznika i krów rasy simentalskiej. Jednak szczególnie ciepło wspominać będę moment, kiedy ujrzałam na szlaku czerwone serce wymalowane jakby specjalnie dla mnie, a w głowie zaświtała mi dość osobliwa myśl, że moja miłość do gór znalazła właśnie odwzajemnienie.

Zirbitzkogel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak się później okazało, nie było to jedyne serce, jakie tego dnia ukazało się moim oczom. I choć było to serce z kamienia, to jego widok wzruszył mnie do głębi. Zaczęłam się wówczas poważnie zastanawiać, co matka natura chce mi w ten sposób przekazać. Po czym doszłam do jakże prostego wniosku: świat jest piękny - wystarczy tylko chcieć to dostrzec!
 
Kamienne serce wypatrzone na szlaku

Goryczki, różaneczniki, jaskry - było czym nacieszyć oko podczas wędrówki po Alpach, nie wspominając już o rozlicznych gatunkach drzew iglastych. I jeszcze ta piętrowość roślinna, tak silnie zaznaczona w tamtejszym regionie. W takie niemalże dziewicze i niezmącone ręką człowieka miejsca zdecydowanie chce się wracać.
 
Ktoś przerobił oznaczenie szlaku z koła w serce. Na dalszym planie pole różaneczników alpejskich
Goryczki napotkane przy szlaku

Wędrówkę na Zirbitzkogel (2396 m n.p.m.), najwyższy szczyt Alp Seetalskich, rozpoczęłam spod Waldheimhütte - drewnianego schroniska z przytulną restauracją, położonego na wysokości 1614 m n.p.m. (parking płatny 2 euro za dobę).
 
Taras restauracji Waldheimhütte

Od razu w moje oczy rzuciła się antena satelitarna Hirschmann zamontowana na jednym z balkonów budynku. Jak się później okazało, w Austrii są to bardzo popularne anteny i można je spotkać dosłownie na każdym kroku.

Warto dodać, że w 2005 roku marka Hirschmann została kupiona przez duńską firmę Triax, a swego czasu w jej ofercie dostępne były czasze z charakterystycznymi czterema pasami Hirschmanna i logo Triax poniżej nich (zamiast logo Hirschmanna). Dziś Traix ma nowy znak graficzny, a anteny FESAT w różnych rozmiarach (65, 75, 85, 95, 100 cm) nie mają już namalowanych pasów.
 
Antena Hirschmann na balkonie schroniska Waldheimhütte (wyższy balkon)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


Artykuły
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...