reklama

Pierwsze wrażenia z Chin

dodano: 2016-11-23 11:52 | aktualizacja: 2017-04-19 17:45
autor: Justyna Sulisz | źródło: satkurier.pl

Chiny Chiny to dla wielu Europejczyków kraj dziwny i wiecznie nieodkryty, bo tak naprawdę zwiedzenie Chin mogłoby zająć dobrych kilka lat, a i tak pewnie nie zobaczyłoby się wszystkiego. Pierwsze wrażenia z Chin? Po wyjściu z lotniska okazuje się, że wszystko jest inne niż w Europie, i nie chodzi tylko o jedzenie, język czy sposób jeżdżenia po drogach. Chińczycy mają zupełnie inną kulturę i sposób myślenia, przez co wszystko tam zaskakuje!

Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Religia

Kaifu Temple jest świątynia buddyjską. Składa się z kilkunastu budynków i ma powierzchnię 16 tys. metrów kwadratowych. W każdej świątyni znajdują się inne posągi. W zasadzie wygląda to tak, jakby jednak zebrano w jednej świątyni wszystkie wierzenia Chińczyków. Oprócz kompleksu świątyń znajdują się tutaj również tereny zielone wraz ze zbiornikami wodnymi. W wodzie roi się aż od karpi, koi i żółwi.
 

Na zdjęciu powyżej widać bramę wejściową do świątyni. Wstęp kosztuje 10 juanów, czyli ok. 6 zł. W ramach biletu dostajemy również kadzidełka do modlitwy. Pod wejściem jest mnóstwo handlarzy z fajerwerkami i wróżbitów tao, którzy odczytują coś z rąk, ale oczywiście po chińsku, więc nikt z tej opcji nie skorzystał.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


Artykuły
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI/CI+ i 2x...

1 199 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Zestaw: DigiDish45 grafit + LNB Single

Niemiecka antena aluminiowa DigiDish 45cm w kolorze grafitowym z zawieszeniem...

290 zł Więcej...