s
reklama

Pierwsze wrażenia z Chin

dodano: 2016-11-23 11:52 | aktualizacja: 2017-04-19 17:45
autor: Justyna Sulisz | źródło: satkurier.pl

Chiny Chiny to dla wielu Europejczyków kraj dziwny i wiecznie nieodkryty, bo tak naprawdę zwiedzenie Chin mogłoby zająć dobrych kilka lat, a i tak pewnie nie zobaczyłoby się wszystkiego. Pierwsze wrażenia z Chin? Po wyjściu z lotniska okazuje się, że wszystko jest inne niż w Europie, i nie chodzi tylko o jedzenie, język czy sposób jeżdżenia po drogach. Chińczycy mają zupełnie inną kulturę i sposób myślenia, przez co wszystko tam zaskakuje!

Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komunikacja - pozorny, chiński chaos

Pierwszą rzeczą, jaka uderza po wyjściu na chińską ulicę, to brak jakichkolwiek zasad na drodze. W większych miastach może tego tak nie widać, ale im mniej obcokrajowców i więcej Chińczyków, tym sytuacja na drodze wygląda zupełnie inaczej niż w Europie. Każdy Chińczyk jedzie, jak mu wygodnie, wjeżdża na sąsiedni pas bez kierunkowskazu, zupełnie nie patrząc w lusterka, które i tak zwykle nie są nawet ustawione. Czerwone światło to tylko wskazówka, a nie obowiązek jazdy, podobnie jak wymalowane na jezdni pasy.
 
 

Z początku chiński styl jazdy przeraża, jednak po jakimś czasie da się go docenić. Przez brak zasad Chińczycy jeżdżą wolno, dzięki czemu bez problemu omijają każdą przeszkodę na drodze, także przechodniów. Mają jakiś azjatycki sposób poruszania, czego Europejczyk czy Amerykanin nie jest w stanie zrozumieć. Chińczycy przechodzą przez ulicę niemal nie patrząc na boki – po prostu znajdują lukę w samochodach i sobie idą, każdy pas traktując jako osobny, przez co niekiedy stoją ludzie na środku drogi i czekają na dobry moment, by przejść. Normalną rzeczą są też skutery i wszelkie ich przeróbki i kombinacje, które jeżdżą zarówno drogą, jak i chodnikiem, w dowolnym kierunku. Aha, no i wszyscy na wszystko trąbią!
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


Artykuły
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...

Karta USB WiFi Vu+ 300Mbps

Karta USB WiFi specjalna wersja do tunerów Vu+. Działa również...

89 zł Więcej...