reklama
reklama

Nakhon Si Thammarat na południe od Bangkoku

dodano: 2023-08-16 17:06
autor: Janusz Blamowski | źródło: podrozezantena.pl

Nakhon Si Thammarat Klai Nakhon Si Thammarat to największa pod względem liczby ludności prowincja południowej części Tajlandii i druga największa pod względem powierzchni, po Surat Thani. Położona jest około 780 km od stolicy Tajlandii - Bangkoku. Nakhon Si Thammarat pomimo że jest jednym z najstarszych miast w Tajlandii, nie jest aż tak zachwycające, ale nadal może pozytywnie zaskoczyć Europejczyków. Położenie sprawia, że jest to doskonała baza wypadowa do innych ciekawych miejsc w południowej Tajlandii, no i te palmy, wschody i zachody słońca.

Wybrzeże w Klai, fot. Janusz Blamowski
Nakhon Si Thammarat Klai


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nakhon Si Thammarat to jedno z najważniejszych miast w Tajlandii.
Stąd można łatwo dostać się na niektóre wyspy, a także do niedaleko położonych parków narodowych. Pełni ono funkcję jednego z głównych ośrodków miejskich na południu Tajlandii. Nakhon Si Thammarat to starożytne miasto, gdzie znajduje się wiele pięknych świątyń. Nakhon powstało w 775 r. i było stolicą królestwa Ligor, które wówczas kontrolowało większą część półwyspu. To wtedy zbudowano tu pierwsze buddyjskie świątynie.
 
Plaża w miejscowości Klai w prowincji Nakhon Si Thammarat
Widok z domu nad morzem

Poniżej zamieszczam mapę z zaznaczoną miejscowością Klai w prowincji Nakhon Si Thammarat, skąd wykonano większość fotografii do tego artykułu.
 

Prowincja szczyci się wieloma dzikimi plażami, a także dwoma parkami narodowymi w środku zielonych dżungli obfitujących w bujną roślinność - są tam piękne wodospady i egzotyczna przyroda.
 
Palmy na tle nieba
Łódki na morzu
Tajska łódź

W Nakhon Si Thammarat znajduje się wiele świątyń muzułmańskich, buddyjskich i hinduskich. To także doskonałe miejsce na obejrzenie przedstawienia tajskiego nǎng tàlung z ręcznie robionymi lalkami cieni – sztuką performatywną, z której słynie ten region.
 
Wschód słońca
Zachód słońca
Księżyc nad morzem

Park Narodowy Phrom Lok
Około 30 minut jazdy samochodem od Nakhon Si Thammarat znajduje się park narodowy Phrom Lok. Jego największą atrakcją jest wodospad Phrom Lok mający około 50 poziomów.
 
Zjawiskowy wodospad
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Świat na fotografii


Artykuły