reklama
reklama

Niżne Tatry na majówkę - cz. 1: Dziumbier i Chopok

dodano: 2022-04-22 20:38 | aktualizacja: 2023-02-17 22:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: podrozezantena.pl

Niżne Tatry - widok z Dziumbiera Godnym rozważenia pomysłem na miłe spędzenie długiego weekendu majowego jest wypad w Niżne Tatry. To położone na terenie Słowacji pasmo górskie obfituje w przepiękne widoki. Szczególnie ciekawie z głównej grani Niżnych Tatr prezentują się ośnieżone szczyty Tatr Wysokich i Zachodnich. Niżne Tatry to nie tylko najwyższy Dziumbier, popularny wśród narciarzy Chopok oraz Kráľova hoľa z potężnym masztem radiowo-telewizyjnym, lecz także liczne doliny i jaskinie. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Anita K.
Niżne Tatry - Chopok


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Powrót do parkingu odbywa się żółtym szlakiem, najpierw jego 2 km odcinkiem do Chaty Kosodrevina, następnie 1,7 km odcinkiem do Hotelu Srdiečko, a na koniec 1,1 km odcinkiem asfaltowej, krętej drogi. Zimą jest to niesamowita frajda - można zjeżdżać po śniegu na nogach, co znacznie skraca czas wędrówki.
 
Kolej linowa na Chopok

Żółty szlak prowadzi równolegle do wyciągu
Antena na restauracji Kosodrevina
Niedziałająca antena na Chacie Kosodrevina - bez konwertera
Widok na Chopok spod Hotelu Srdiečko
Anteny na budynku dolnej stacji kolei linowej - Srdiečko
Antena przy dolnej stacji kolei linowej - Srdiečko

Czas pożegnać Dziumbierskie Tatry. W drugiej części artykułu zabiorę Was na wycieczkę we wschodnią część Niżnych Tatr, na szczyt Królewskiej Hali z pokaźnej wysokości masztem RTV.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


Artykuły