reklama

Słowacja: Wielki Chocz, Zamek Orawski i ruiny zamku Likawa

dodano: 2019-04-06 12:07
autor: Anita Kaźmierska | źródło: podrozezantena.pl

Wielki Chocz Zachęcona ciekawymi opisami i fotografiami znalezionymi w internecie, postanowiłam wybrać się w Góry Choczańskie leżące na Słowacji. Z ich najwyższego szczytu - Wielkiego Chocza, rozpościerają się bowiem fantastyczne widoki na Tatry, Niżne Tatry oraz Wielką i Małą Fatrę. Przy okazji odwiedziłam jeden z najpiękniejszych zamków na Słowacji - Zamek Orawski, oraz ruiny zamku Likawa znajdujące się u stóp Gór Choczańskich.

Wielki Chocz


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Odcinek szlaku ze Średniej Polany na Wielki Chocz nie jest ani zbytnio stromy, ani zbytnio trudny. Co prawda w pewnym momencie występują łańcuchy, ale są one raczej przydatne tylko wtedy, gdy jest bardzo ślisko. Tak zresztą było, kiedy wybrałam się tam w marcu. Właściwie cała droga od Wołoskiej Dębowej aż na szczyt pokryta była śniegiem i lodem. W takim przypadku powinno zamocować się do butów specjalne kolce - raki. W przeciwnym razie łatwo o poślizgnięcie się i upadek.
 
Strome podejście na Wielki Chocz
Łańcuchy przy podejściu na Wielki Chocz

Na Wielki Chocz prowadzi kilka szlaków turystycznych. Oprócz wspomnianego wcześniej szlaku z Wołoskiej Dębowej, także z: Wyżniego Kubina (Vyšný Kubín), Jasieniowej (Jasenová), Rużomberku, Liskowej (Lisková) i Łączek (Lúčky).
 
Na Wielkim Choczu
Widok z Wielkiego Chocza na Tatry
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


Artykuły
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE DVB-C v.2 FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza kablowa wersja tunera 4K...

1 249 zł Więcej...