reklama

Wyprawa motocyklem na Gibraltar, cz. II

dodano: 2018-12-14 15:29 | aktualizacja: 2019-10-31 21:22
autor: Andrzej Pietrzak | źródło: podrozezantena.pl

Gibraltar To już czwarty dzień naszej podróży. Dziś, po spokojnie przespanej nocy w Pensjonacie Aduar w Marbelli, wyspani, szczęśliwi i z ogromnym zapałem ruszamy do celu naszej podróży. Pensjonat Aduar położony w ścisłym centrum starego miasta Marbelli daje ukojenie myśli. Wszechobecna cisza wąziutkich uliczek, stary ratusz Ayuntamiento de Marbella, Plaza de los Naranjos to miejsca, gdzie czas zatrzymał się jak zaczarowany. Ale o tym napiszę po powrocie z Gibraltaru.

Gibraltar


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Po paru chwilach zjawia się wycieczka z Polski i masa ludzi zalewa cały plac. Idziemy na brzeg, by zrobić zdjęcia. Zawsze podróżuję z polską flagą. Tym razem również, a dziś to przecież dzień flagi! 2 maja 2018 roku dotarliśmy na sam koniec czy może początek Europy.

Kilka cudownych fotografii i na kawusię. Europa Point Cafeteria to typowy obiekt info-tur. Uwaga! Ważna informacja, jesteś w Anglii. Ceny są w walucie angielskiej!!! Proste menu, wyboru nie ma za dużego, a ceny kosmiczne. Nawet jak na euro, pomyślałem robiąc zamówienie. Ale moje zaskoczenie było większe, gdy trzeba było płacić równowartość funtów.
 

No to wracamy. W tym roku nie udało mi się ponownie wjechać na sam szczyt Gibraltar Rock tak jak ostatnio. Myślę, że ten wyczyn na motocyklu udał się bardzo małej grupce szaleńców. W tym roku ochrona i policja nie dała nam szans. Kilka zdjęć na pożegnanie Gibraltaru w stroju kosmity, jak to nazwała moja kochana Martusia i w drogę. Na plaże Marbelli i szlakiem barów z tapas i oliwkami we wszystkich smakach tego świata.
Miasteczko Gibraltar to cudowne, malutkie uliczki, herbaciarnie, sklepiki z pamiątkami. Ale tego dnia były nam one obojętne.
 

Teraz na nas czeka 1,5 dnia odpoczynku, tańca, picia i opalania przed, jak się później okaże, wcale niełatwą drogą powrotną przez Madryt i Barcelonę, ale o tym w następnym artykule.
 

Celem był Gibraltar Europa Point. Melduję, że w składzie Andrzej Pietrzak i Marta Wyrembowska cel osiągnięty. Brawo My.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


Artykuły
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...

Kabel Cablink Twin GI-19S 5m

Podwójny, biały przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink Twin GI-19S 5m....

14 zł Więcej...

Konwerter Octo Opticum Robust

Konwerter typu Universal marki Opticum o wsp. szumów ... 0,1dB...

119 zł Więcej...