reklama

Zhangjiajie Grand Canyon w Hunan

dodano: 2017-08-20 11:37
autor: Justyna Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

szklany_most_hunan_360px.jpg Zhangjiajie Grand Canyon jest położony w rejonie Cili w okolicy miasta Zhangjiajie w środkowej części chińskiej prowincji Hunan. Wielki Kanion Zhangjiajie znajduje się w bliskim sąsiedztwie Światowego Dziedzictwa Naturalnego, malowniczej okolicy Parku Wulingyuan z słynnymi już Górami Avatara, o czym pisaliśmy wcześniej.

szklany_most_hunan_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Wycieczka na szklany most w Wielkim Kanionie Zhangjiajie

Aby wybrać się na wycieczkę w ten rejon, najlepiej dzień wcześniej zarezerwować bilety - w hotelu powinni to załatwić bez problemu. Należy wybrać tylko godzinę, na którą chcemy przyjechać (do wyboru godz. 6:00 rano, 10:00 albo 13:00). Uwaga jest taka, że absolutnie nie można się spóźnić, bo bilety przepadną (zwykle trzeba zapłacić wcześniej, a na miejscu pokazuje się tylko nr rezerwacji). Wejściówka jest na 3 godziny, jednak warto sobie zarezerwować więcej czasu (cały dzień), bo miejsce jest niesamowite i 3 godziny może być za mało.
 
Miejsce, gdzie kupuje się bilety i startuje

Kolejną, ważną sprawą jest to, że nie wolno wnosić dużych plecaków i aparatów na most, bo posiadacze takich rzeczy są odsyłani do szatni.

Najlepiej na własną rękę dojechać busem do Zhangjiajie Grand Canyon. Bus podjeżdża niemal bezpośrednio pod słynny szklany most. Najpierw jest jednak budynek, w którym mieści się informacja turystyczna i kasy biletowe, gdzie po pokazaniu rezerwacji otrzymujemy właściwe bilety. Równo o wybranej godzinie wpuszczani są zwiedzający, więc czasami bywa tam ogromna kolejka do wejścia.
 
Chinka pozuje na leżąco na moście - ta pozycja jest tam często spotykana!

Po wejściu pierwszym i najważniejszym przystankiem jest właśnie szklany most nad kanionem. Zazwyczaj są tłumy Chińczyków i trudno sobie wywalczyć miejsce, by zrobić dobre zdjęcie na moście. Dodatkowo obcokrajowcy często są zaczepiani przez namolnych Chińczyków, żeby zrobić sobie razem zdjęcie, więc o spokojnym zwiedzaniu można zapomnieć. Pozycja leżąca też jest dość częsta - Chińczycy kładą się tam dosłownie pokotem, bo wtedy widać przez szkło co jest w dole 300-metrowej przepaści kanionu.
 
Widok na most od strony wejścia - tłum turystów
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 249 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...