reklama

Chiny: Tianmen Shan [ 天門山] - Brama do Nieba

dodano: 2017-07-21 11:23 | aktualizacja: 2017-07-21 16:01
autor: Justyna Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Tianmen Shan Chiny Góra Tianmen (Tianmen Shan) to góra położona w parku narodowym Tianmen Mountain National Park w Zhangjiajie, w północno-zachodniej części prowincji Hunan, w Chinach. To część słynnego Zhangjiajie, czyli gór Avatara, nazywanych tak dla uproszczenia po tym, gdy w tej okolicy kręcono słynne sceny z filmu „Avatar”. Najłatwiej tam dojechać koleją z Pekinu, Changsha lub Szanghaju, choć w okolicy jest też lotnisko.

Tianmen Shan mapa Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Autobus jedzie serpentyną niemal pod samą górę, po drodze są duże skarpy. Niektórzy mało obeznani z chińskim stylem jazdy mogą się przestraszyć, że kierowca może zjechać w przepaść, ale warto im zaufać, bo znają trasę, a widoki są niezapomniane.
 

Po dotarciu na górę mamy dwie opcje. Albo wyjście schodami tradycyjnymi lub skorzystanie ze schodów ruchomych. Większość Chińczyków wybiera schody ruchome, więc warto wybrać opcję, gdzie jest ich mniej (to najlepsza strategia na zwiedzanie czegokolwiek w Chinach).
 
Schody prowadzące do Tianmen Shan
Schody ruchome

Największą atrakcją jest właśnie Tianmen Shan (Brama do Nieba), bo całe pokolenia ludzi w Hunan uważały, że Tianmen Shan był królestwem bogów. Według legendy, to tu bogowie spotykają się ze śmiertelnym światem. Zwykle dochodzi się tam po 999 schodach albo w oślepiającym słońcu, albo w gęstej mgle, zawsze widok jest niesamowity. Najlepiej wybrać się tam między kwietniem i październikiem, bo jest najlepsza pogoda na wycieczki, ale w zimie jest znowu fascynująca sceneria ze śniegiem i mgłą.
 
Most
Widok spod świątyni

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

159 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Multiswitch GT-Sat GT-dMS2T 2X16UB Unicable II

Multiswitch, przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy klasycznej instalacji multiswitchowej. Możliwość...

339 zł Więcej...