reklama
reklama

Ko Tao: tajska wyspa - mekka dla nurków [wideo]

dodano: 2017-06-03 17:07 | aktualizacja: 2019-10-16 14:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Ko_Tao_palma_podrozezanatena_360px.jpg Na Koh Tao czy Ko Tao, czyli Wyspę Żółwi trafiłem dwa razy - za każdym razem w innej porze roku - raz w czerwcu, gdy zwykle bywa pora deszczowa - jest bardzo gorąco i wilgotno, oraz w grudniu, gdy przytrafił się sztorm z 4-metrowymi falami, ale potem po 2 dniach było całkiem przyjemnie. Prawda jest taka, że odpoczynek tam jest jak odrobina raju na Ziemi. Anteny kolorowe...

Ko_Tao_antenka_podrozezantena_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Jak dotrzeć na Ko Tao?

Właściwie jedynym sposobem dotarcia na Ko Tao jest podróż statkiem lub najlepiej katamaranem z Chumphon (lotnisko, bus lub kolej z Bangkoku) lub Surat Thani (lotnisko z lotami Bangkoku - podobno najtaniej). Możliwy jest także transfer katamaranem z pobliskich wysp Ko Samui (najpiękniejsze jest tu lotnisko z lotami z Bangkoku - wersja najdroższa, ale najszybsza - loty z pół godziny) i Ko Pha Ngan (brak lotniska - tylko po drodze z Surat Thani).
 
Welcome to Koh Tao

Tę trasę morską obsługują trzy linie: Seatran, Lomprayah i Songserm. Z Ko Tao trzeba liczyć dokładnie czas podróży, bo można się lekko przeliczyć:

- Surat Thani (4 godziny w ciągu dnia, 9 godzin na nocnej łodzi)
- Chumphon (1,5-3 godzin, 7 godzin na nocnej łodzi)
- Ko Samui (około 2,5 godziny) - godzina lotu z Bangkoku
- Ko Pha Ngan (około 1,5-2 godz.).
Wszystkie promy dopływają do portu w Ban Mae Haad. Czas podróży różni się w zależności od różnych łodzi używanych przez różne firmy promowe.
 
Ko Tao - katamaran Lomprayah

Osobiście polecam jednak najszybsze i punktualne katamarany Lomprayah - szczególnie, gdy trafi się czasami sztormowa pogoda (nam się trafiła pod koniec listopada/początek grudnia i kilku turystów wyprowadzono nieprzytomnych mimo tego, że to był stabilny katamaran). Linia Lomprayah sprzedaje w pakietach bilety tam i powrót już w Bangkoku w różnych wersjach (kolej + katamaran za 1200 BHT) lub bus + katamaran za podobne pieniądze. Co ciekawe, linia Lomprayah płynąc z Chumphon nim zawinie do portu w Ko Tao najpierw wpływa na krótko do Ko Nang Yuan. Podróż po tych wyspach trzeba dobrze zaplanować, aby zdążyć tam gdzie trzeba, szczególnie jeśli należy zdążyć na samolot z Ko Samui lub Surat Thani do Bangkoku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


Artykuły