reklama
reklama

Ko Tao: tajska wyspa - mekka dla nurków [wideo]

dodano: 2017-06-03 17:07 | aktualizacja: 2019-10-16 14:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Ko_Tao_palma_podrozezanatena_360px.jpg Na Koh Tao czy Ko Tao, czyli Wyspę Żółwi trafiłem dwa razy - za każdym razem w innej porze roku - raz w czerwcu, gdy zwykle bywa pora deszczowa - jest bardzo gorąco i wilgotno, oraz w grudniu, gdy przytrafił się sztorm z 4-metrowymi falami, ale potem po 2 dniach było całkiem przyjemnie. Prawda jest taka, że odpoczynek tam jest jak odrobina raju na Ziemi. Anteny kolorowe...

Ko_Tao_antenka_podrozezantena_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

 
Na wyspie  Ko Nang Yuan

Ko Nang Yuan - Japanese Garden

Właściwie to najlepsza do nurkowania jest okolica jeszcze mniejszej wysepki przy Ko Tao (400 m dzieli obie wyspy), czyli Ko Nang Yuan - podobno to jedna z 8 najpiękniejszych wysp świata (potwierdzam - to prawda!).
 
Ko Nang Yuan

Wokół Ko Nang Yuan są słynne Japanese Gardens, czyli podwodne japońskie ogrody. Na Ko Nang Yuan koniecznie trzeba popłynąć wynajętą łódką long tail (najlepsze możliwości), można też zwykłą morską taksówką lub promem (kwestia ceny). Można ponurkować z butlą lub tylko z maską - obie możliwości zachwycą każdego bez wyjątku. Okoliczne wody są pełne kolorowych koralowców i jest dużo ryb - naprawdę bajkowe widoki - bez koszulki do nurkowania plecy spalone.... gwarantuję, bo można się tam po prostu zapomnieć - czas leci szybko, a widoki podwodne, cóż trzeba samemu zobaczyć!
 
Ryby barracudy w okolicach Ko Nang Yuan

Na samą wyspę Ko Nang Yuan, która w zasadzie składa się z 3 wysepek, połączonych wąziutką plażą z białym piaskiem, można podpłynąć w płetwach przy okazji nurkowania, choć za pobyt na plaży żądają 100 bahtów, czyli około 10 zł. Plaża jest w tym przypadku chwilowym odpoczynkiem przy snorkelingu po podwodnych ogrodach. Na tę wyspę nie wolno zabierać plastikowych butelek!

Na wyspie Ko Nang Yuan, na której znajduje się hotel z restauracją i bazą nurkową Nangyuan Island Dive Resort. Wyspa w zasadzie jest prywatna, a za ten jedyny hotel płaci się w sezonie duże pieniądze. To tak naprawdę małe domki w różnych standardach i cenach kosztują minimum 1200 THB (120 zł za noc) - te bardziej luksusowe z klimatyzacją kosztują w sezonie dużo więcej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja