reklama

Egipt - kraj piramid i faraonów

dodano: 2016-11-30 17:43 | aktualizacja: 2017-04-19 17:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier

Egipt_wielblad_360 Jeszcze kilka lat temu Egipt, obok Tunezji, był bardzo popularną opcją wypoczynku w ciepłym klimacie dla wielu Europejczyków, w tym Polaków. Niestety nie cieszy się już taką dużą popularnością ze względu na zawieruchy polityczne i akty terroru. Wiadomo, że jak każdy kraj arabski Egipt ma swoje wady i zalety. Kraj ten jest zdecydowanie cieplejszy od Tunezji i to nawet zimą, a wynika to z bliskości Morza Czerwonego o temperaturze wód niespadającej poniżej 20°C. Z temperaturą powietrza w dzień jest podobnie, nawet w styczniu czy lutym. Co prawda, temperatura na Saharze w głębi Egiptu może spadać poniżej zera, ale na pewno nie w kurortach nad Morzem Czerwonym.

Egipt_piramidka_760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

NIEZLICZONA ILOŚĆ ANTEN SATELITARNYCH

Przechodząc do tematu anten satelitarnych w Egipcie, to jest w tym kraju niezliczona ilość anten, zainstalowanych gdzie popadnie i to po kilka na jednym budynku, nawet gdy ten już się wali i rozpada. Dużo jest tam parabolicznych anten większych rozmiarów na pasmo C (4 GHz). Ostatnio przybywa mniejszych anten offsetowych 80-120 cm na transmisje w paśmie Ku z bardzo mocnych satelitów Arabsat (Badr) na 26°E/31,5°E lub Nilesat (egipski operator działający na pozycji 7°W). Mniej jest anten na satelity Hot Bird - 13°E lub inne pozycje, bardziej znane w Europie.
 

Satelity Astra 19,2°E czy Astra 28,2°E nie sięgają wiązkami na teren Egiptu, więc niemieckich czy angielskich kanałów Sky tam nie uświadczy.
W Egipcie i w innych krajach arabskich są ulokowane własne zakłady produkcyjne, które tłoczą anteny satelitarne, oby szybciej i taniej, bo potrzeby duże. Z jakością bywa różnie - a to za cienka blacha lub za słaby plastik, a to inne warunki klimatyczne niż w Polsce - jedno jest pewne: antena satelitarna w Egipcie, a w Polsce to dwie różne sprawy.
 

Do Egiptu coraz częściej trafiają satelitarne produkty z Chin (anteny, tunery, konwertery). Chiny po cichu inwestują w kraje afrykańskie, a przede wszystkim w Egipt, bo jest bliżej Europy i Chin (koszty transportu). Lepiej też w Europie brzmi made in Egypt niż made in China. Na razie dotyczy to ciuchów z bawełny i pamiątek, ale coraz częściej także elektroniki. Wkrótce tanie produkty egipskie z chińskich fabryk w Egipcie mogą zastąpić te chińskie i nikt tego w Europie nie zauważy.
 

Zwykle w każdym przyzwoitym hotelu w pokoju jest telewizor i cały zestaw kanałów z Europy. Bywa, że z polskich kanałów są tam TVP Polonia, 4fun.tv czy STARS.TV, bo są niekodowane z Hot Birda.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Afryka


Artykuły
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

45 zł Więcej...