reklama

Ryga i okolice - co warto zobaczyć?

dodano: 2017-01-03 17:07 | aktualizacja: 2017-04-19 17:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 12/2016

Łotwa Ryga Łotwa, oficjalnie Republika Łotewska, to państwo położone w Europie Północnej, nad wschodnim wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Jest to jeden z trzech krajów bałtyckich, obok Litwy i Estonii. Graniczy również z Rosją i Białorusią. Łotwa ma powierzchnię prawie pięć razy mniejszą niż Polska, a jej liczba ludności jest niewiele większa od liczby ludności… Warszawy. Około 60% mieszkańców Łotwy stanowią Łotysze, a resztę – głównie Rosjanie. Językiem urzędowym jest łotewski, a dominującą religią jest chrześcijaństwo. Największymi poza Rygą miastami Łotwy są: Dyneburg, Lipawa, Jełgawa i Jurmała.

Łotwa Ryga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Po kilkugodzinnym spacerze, warto nacieszyć oko panoramą Rygi, próbując przy okazji rozpoznać z góry wszystkie te miejsca, w których się już było. Umożliwia to wieżowiec Akademii Nauk Łotwy, który znajduje się na południe od dworca kolejowego, z tarasem widokowym przypominającym ten na PKiN w Warszawie. Wrażania są niesamowite, tym bardziej, że nie ma tu żadnych krat, które zaburzałyby widok na miasto. Raj dla amatorów fotografii.
 
Wieżowiec Akademii Nauk Łotwy w Rydze
 
Widok z wieżowca Akademii Nauk Łotwy na ryską wieżę radiowo-telewizyjną

Teraz coś dla osób poszukujących lokalnych przysmaków. Niedaleko wieżowca Akademii Nauk Łotwy znajduje się zespół hal targowych Centrāltirgus o łącznej powierzchni ponad 72 tys. m2. Co ciekawe, do ich budowy wykorzystano hangary niemieckich sterowców, przeniesione spod Lipawy. Zespół składa się z pięciu hal, kilku mniejszych budynków, magazynów i placu targowego. Sprzedawane tam produkty podzielone są tematycznie – jest osobna hala na mięso i wędliny, osobna na warzywa i owoce, itd.
 
Jedna z hal targowych Centrāltirgus w Rydze

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


Artykuły
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter Extender HDMI Megasat Mini do 15m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Mini firmy Megasat do bezprzewodowej transmisji sygnału...

490 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

129 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...