reklama

Pierwsze wrażenia z Chin

dodano: 2016-11-23 11:52 | aktualizacja: 2017-04-19 17:45
autor: Justyna Sulisz | źródło: satkurier.pl

Chiny Chiny to dla wielu Europejczyków kraj dziwny i wiecznie nieodkryty, bo tak naprawdę zwiedzenie Chin mogłoby zająć dobrych kilka lat, a i tak pewnie nie zobaczyłoby się wszystkiego. Pierwsze wrażenia z Chin? Po wyjściu z lotniska okazuje się, że wszystko jest inne niż w Europie, i nie chodzi tylko o jedzenie, język czy sposób jeżdżenia po drogach. Chińczycy mają zupełnie inną kulturę i sposób myślenia, przez co wszystko tam zaskakuje!

Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Telewizja to telewizja bez praw autorskich

Rozglądając się po mieście, skąd to piszę (Chángshā - stolica prowincji Hunan) to bardzo trudno było znaleźć jakieś ślady telewizji cyfrowej czy anten satelitarnych. Jeśli już gdzieś były jakieś anteny, to maleńkie (pewnie te najmniejsze). Zdecydowanie rzadziej spotyka się te większe i starsze, np. na pasmo C (4 GHz). Mimo to Chińczycy uwielbiają oglądać telewizję, a szczególnie ulubione seriale, z tym że zdecydowanie częściej niż my korzystają z Internetu. Jak powiedział mi jeden znajomy Chińczyk: u nich prawie nie ma praw autorskich. Dlatego większość tego, co u nas oglądamy w klasycznym kanale telewizyjnym – często płatnym, statystyczny mieszkaniec Chin ogląda za darmo na swoim smartfonie, jadąc godzinę autobusem lub w domu na komputerze, ew. na dużym płaskim ekranie wprost z Internetu.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


Artykuły
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...