reklama

Pierwsze wrażenia z Chin

dodano: 2016-11-23 11:52 | aktualizacja: 2017-04-19 17:45
autor: Justyna Sulisz | źródło: satkurier.pl

Chiny Chiny to dla wielu Europejczyków kraj dziwny i wiecznie nieodkryty, bo tak naprawdę zwiedzenie Chin mogłoby zająć dobrych kilka lat, a i tak pewnie nie zobaczyłoby się wszystkiego. Pierwsze wrażenia z Chin? Po wyjściu z lotniska okazuje się, że wszystko jest inne niż w Europie, i nie chodzi tylko o jedzenie, język czy sposób jeżdżenia po drogach. Chińczycy mają zupełnie inną kulturę i sposób myślenia, przez co wszystko tam zaskakuje!

Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jedzenie

Jeśli spodziewacie się w chińskich knajpkach jedzenia jak w polskich, to jesteście w błędzie! Każda prowincja różni się od siebie smakami i typowymi daniami. Oczywiście są też dania, które są uniwersalne i spotkamy je niemal wszędzie. Dobrym przykładem mogą być jiaozi czy baozi, które czasem można spotkać nawet u nas. Są to robione na parze pierożki i coś w rodzaju naszych parzaków. Do tego noodle w różnych konfiguracjach.
 

Warto wiedzieć, że zamawiając danie z mięsem najczęściej natrafi się na... kości. Chińczycy uważają, że dzięki temu jedzenie jest smaczniejsze. My raczej podejrzewamy, że to dowód na to, że to mięso, a nie tofu o smaku mięsa. Ogólnie smakują im rzeczy, które u nas raczej nie cieszą się powodzeniem – kurze nóżki z grilla, świńskie kopyto czy słynne stuletnie jaja
 

Co do jedzenia psów, kotów, małp i innych nietypowych zwierząt – bardzo ciężko dostać coś takiego, a jeśli już, to takie mięso jest bardzo drogie. Z dziwniejszych zwierząt w menu restauracji można spotkać jedynie psa lub węża – będzie to najdroższa pozycja w menu – około 200 RMB (200 juanów = 120 zł i to bardzo drogo na warunki chińskie). Niektóre restauracje specjalizują się np. tylko w drobiu, więc wtedy można tam zjeść dania z kurczaka, kaczki, ale też i gołębia.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


Artykuły
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 550 zł Więcej...