reklama

Pierwsze wrażenia z Chin

dodano: 2016-11-23 11:52 | aktualizacja: 2017-04-19 17:45
autor: Justyna Sulisz | źródło: satkurier.pl

Chiny Chiny to dla wielu Europejczyków kraj dziwny i wiecznie nieodkryty, bo tak naprawdę zwiedzenie Chin mogłoby zająć dobrych kilka lat, a i tak pewnie nie zobaczyłoby się wszystkiego. Pierwsze wrażenia z Chin? Po wyjściu z lotniska okazuje się, że wszystko jest inne niż w Europie, i nie chodzi tylko o jedzenie, język czy sposób jeżdżenia po drogach. Chińczycy mają zupełnie inną kulturę i sposób myślenia, przez co wszystko tam zaskakuje!

Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Religia

Kaifu Temple jest świątynia buddyjską. Składa się z kilkunastu budynków i ma powierzchnię 16 tys. metrów kwadratowych. W każdej świątyni znajdują się inne posągi. W zasadzie wygląda to tak, jakby jednak zebrano w jednej świątyni wszystkie wierzenia Chińczyków. Oprócz kompleksu świątyń znajdują się tutaj również tereny zielone wraz ze zbiornikami wodnymi. W wodzie roi się aż od karpi, koi i żółwi.
 

Na zdjęciu powyżej widać bramę wejściową do świątyni. Wstęp kosztuje 10 juanów, czyli ok. 6 zł. W ramach biletu dostajemy również kadzidełka do modlitwy. Pod wejściem jest mnóstwo handlarzy z fajerwerkami i wróżbitów tao, którzy odczytują coś z rąk, ale oczywiście po chińsku, więc nikt z tej opcji nie skorzystał.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...