reklama

Pierwsze wrażenia z Chin

dodano: 2016-11-23 11:52 | aktualizacja: 2017-04-19 17:45
autor: Justyna Sulisz | źródło: satkurier.pl

Chiny Chiny to dla wielu Europejczyków kraj dziwny i wiecznie nieodkryty, bo tak naprawdę zwiedzenie Chin mogłoby zająć dobrych kilka lat, a i tak pewnie nie zobaczyłoby się wszystkiego. Pierwsze wrażenia z Chin? Po wyjściu z lotniska okazuje się, że wszystko jest inne niż w Europie, i nie chodzi tylko o jedzenie, język czy sposób jeżdżenia po drogach. Chińczycy mają zupełnie inną kulturę i sposób myślenia, przez co wszystko tam zaskakuje!

Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Praca

Jak zatem wygląda mniej więcej dzień typowego Chińczyka? Ano wygląda zupełnie inaczej niż u nas. Z obserwacji i doświadczenia na chińskiej uczelni w Chángshā, mogę wywnioskować, że Chińczycy lubią zjeść i pospać. W zależności od rodzaju pracy Chińczycy pracują od rana do południa. O godzinie 12:00 i nie jest ważne, czy to uczelnia, urząd czy sklep, należy się obowiązkowa przerwa. Taka południowa przerwa trwa aż dwie i pół godziny! Jest więc czas na małą sjestę - obiad czy drzemkę. Od godz. 14:30 można dalej pracować, tak do około godz. 17-18 i koniec pracy! Przynajmniej w teorii – w prywatnych małych sklepach czy restauracjach sytuacja wygląda nieco inaczej, bo tam pracuje się na okrągło. Tak czy siak wygląda to tak, że rano otwarte są inne restauracje niż wieczorem czy w nocy.

Brzmi zdrowiej i lepiej niż nasze, polskie „klepanie roboty od 8:00 do 17:00 i dłużej i to bez przerwy na odpoczynek.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...