reklama

Pierwsze wrażenia z Chin

dodano: 2016-11-23 11:52 | aktualizacja: 2017-04-19 17:45
autor: Justyna Sulisz | źródło: satkurier.pl

Chiny Chiny to dla wielu Europejczyków kraj dziwny i wiecznie nieodkryty, bo tak naprawdę zwiedzenie Chin mogłoby zająć dobrych kilka lat, a i tak pewnie nie zobaczyłoby się wszystkiego. Pierwsze wrażenia z Chin? Po wyjściu z lotniska okazuje się, że wszystko jest inne niż w Europie, i nie chodzi tylko o jedzenie, język czy sposób jeżdżenia po drogach. Chińczycy mają zupełnie inną kulturę i sposób myślenia, przez co wszystko tam zaskakuje!

Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Nocne życie w Chinach

Ciekawą sprawą jest życie chińskiego miasta po zmroku. W ciągu dnia miasto w Chinach jest jakieś takie niemrawe, szare i prezentuje się niezbyt ciekawie. Niby ludzi jak mrówek, bo Chińczyków jest naprawdę dużo i każdy gdzieś pędzi, ale w powietrzu jakby czuć, że coś jest nie tak. Zmiany widać dopiero wtedy, gdy słońce już zachodzi. Włączają się pierwsze neony, pojawia się jeszcze więcej ludzi, znikąd pojawiają się wózeczki z jedzeniem, zaczyna się życie. Po jakimś czasie okazuje się, że centrum miasta jest tak rozświetlone neonami, napisami, że nawet drzewa świecą – efekt jest niesamowity. Ludzie też jacyś bardziej ożywieni. Pojawiają się uliczne teatry, chińscy emeryci rozpoczynają swoje ćwiczenia, a w tle słychać muzykę. Prawda jest taka, że centrum chińskiego miasta nie zasypia nigdy i o 3-4 w nocy zawsze coś można przekąsić!
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...