reklama

Pierwsze wrażenia z Chin

dodano: 2016-11-23 11:52 | aktualizacja: 2017-04-19 17:45
autor: Justyna Sulisz | źródło: satkurier.pl

Chiny Chiny to dla wielu Europejczyków kraj dziwny i wiecznie nieodkryty, bo tak naprawdę zwiedzenie Chin mogłoby zająć dobrych kilka lat, a i tak pewnie nie zobaczyłoby się wszystkiego. Pierwsze wrażenia z Chin? Po wyjściu z lotniska okazuje się, że wszystko jest inne niż w Europie, i nie chodzi tylko o jedzenie, język czy sposób jeżdżenia po drogach. Chińczycy mają zupełnie inną kulturę i sposób myślenia, przez co wszystko tam zaskakuje!

Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Telewizja to telewizja bez praw autorskich

Rozglądając się po mieście, skąd to piszę (Chángshā - stolica prowincji Hunan) to bardzo trudno było znaleźć jakieś ślady telewizji cyfrowej czy anten satelitarnych. Jeśli już gdzieś były jakieś anteny, to maleńkie (pewnie te najmniejsze). Zdecydowanie rzadziej spotyka się te większe i starsze, np. na pasmo C (4 GHz). Mimo to Chińczycy uwielbiają oglądać telewizję, a szczególnie ulubione seriale, z tym że zdecydowanie częściej niż my korzystają z Internetu. Jak powiedział mi jeden znajomy Chińczyk: u nich prawie nie ma praw autorskich. Dlatego większość tego, co u nas oglądamy w klasycznym kanale telewizyjnym – często płatnym, statystyczny mieszkaniec Chin ogląda za darmo na swoim smartfonie, jadąc godzinę autobusem lub w domu na komputerze, ew. na dużym płaskim ekranie wprost z Internetu.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...