reklama

Pierwsze wrażenia z Chin

dodano: 2016-11-23 11:52 | aktualizacja: 2017-04-19 17:45
autor: Justyna Sulisz | źródło: satkurier.pl

Chiny Chiny to dla wielu Europejczyków kraj dziwny i wiecznie nieodkryty, bo tak naprawdę zwiedzenie Chin mogłoby zająć dobrych kilka lat, a i tak pewnie nie zobaczyłoby się wszystkiego. Pierwsze wrażenia z Chin? Po wyjściu z lotniska okazuje się, że wszystko jest inne niż w Europie, i nie chodzi tylko o jedzenie, język czy sposób jeżdżenia po drogach. Chińczycy mają zupełnie inną kulturę i sposób myślenia, przez co wszystko tam zaskakuje!

Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jedzenie

Jeśli spodziewacie się w chińskich knajpkach jedzenia jak w polskich, to jesteście w błędzie! Każda prowincja różni się od siebie smakami i typowymi daniami. Oczywiście są też dania, które są uniwersalne i spotkamy je niemal wszędzie. Dobrym przykładem mogą być jiaozi czy baozi, które czasem można spotkać nawet u nas. Są to robione na parze pierożki i coś w rodzaju naszych parzaków. Do tego noodle w różnych konfiguracjach.
 

Warto wiedzieć, że zamawiając danie z mięsem najczęściej natrafi się na... kości. Chińczycy uważają, że dzięki temu jedzenie jest smaczniejsze. My raczej podejrzewamy, że to dowód na to, że to mięso, a nie tofu o smaku mięsa. Ogólnie smakują im rzeczy, które u nas raczej nie cieszą się powodzeniem – kurze nóżki z grilla, świńskie kopyto czy słynne stuletnie jaja
 

Co do jedzenia psów, kotów, małp i innych nietypowych zwierząt – bardzo ciężko dostać coś takiego, a jeśli już, to takie mięso jest bardzo drogie. Z dziwniejszych zwierząt w menu restauracji można spotkać jedynie psa lub węża – będzie to najdroższa pozycja w menu – około 200 RMB (200 juanów = 120 zł i to bardzo drogo na warunki chińskie). Niektóre restauracje specjalizują się np. tylko w drobiu, więc wtedy można tam zjeść dania z kurczaka, kaczki, ale też i gołębia.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...